Ilo

Wpis na blogu – problem

Wpis …

      Jakiś czas temu mój mąż pojechał na zdjęcia i poznał bardzo miłą kobietę (tak wiem, nieźle się zaczyna 😉 , ale zaraz skończy 😀 ), która prowadzi bloga. Kobieta jest wulkanem energii pomimo swojej niepełnosprawności, aktywnie działa i pracuje, pomagając innym.

No ale dlaczego o tym piszę na blogu, który z założenia miał być poświęcony biżuterii? Z dwóch powodów:

Po pierwsze, uwielbiamy koty, a tam one były i to ich niesamowite spojrzenie potrafi zaczarować.

Kot sfinks

To tak na zachętę — cały wpis na blogu jest TUTAJ

http://zaniczka.pl/niepelnosprawnosc/jak-pokochac-lysego/  )

Polecam, bo jest to bardzo fajny tekst.

A po drugie, kwestia pisania bloga.

      Czytałam bloga Zaniczka.pl i muszę przyznać, że jest pisany bardzo lekkim językiem (czyli coś, czego mi brakuje) i porusza tematy bardzo różne, a zupełnie zaskakujący jest wpis o tytule: 10 rzeczy, za które dostaniesz w pysk od Zaniczki

No i mam problem. Bo chciałabym umieć tak pisać, ale dodatkową przeszkodą jest tematyka mojego bloga. Bo co można napisać o biżuterii ?

Wpadłam na pomysł….

Wykonana z….. 

Lekka, ciężka, kolorowa ….

i tym podobne pierdoły. No po prostu nie widzę sposobu na ciekawe pisanie o biżuterii.

Przeglądałam inne blogi biżuteryjne i modowe, ale także nie specjalnie mnie ujęły swoją zawartością, bo za każdym razem odnosiłam wrażenie, że “jadą” na znanych markach i w ten sposób się promują. Jakoś to mnie wszystko zniechęca. Lubię robić “coś z niczego” i faktem jest, że znajdują się osoby, które dostrzegają coś w tym co robię. Ale ogromna większość lubi rzeczy bezpieczne/znane, z materiałów nie koniecznie superduper, ale powszechnie uznanych za “godne umieszczenia w biżuterii”

Te zdjęcia powyżej to taki najprostszy przykład gdzie użyłam “bezpiecznych” kamieni dodając od siebie trochę mniej typowe zawieszki. No dobrze, ale co więcej niby można napisać o tych bransoletkach? Ciekawie i twórczo rozwinąć temat? Jakim niby cudem?

No właśnie.

Recykling, upcykling :

Definicja tutaj i tutaj – ale według mnie nie wyczerpująca tematu.

I to są właśnie projekty które po prostu uwielbiam :

No i co napisać ? Kogo interesuje plastik, recykling, używane przedmioty? Jak pisać ?

No po prostu mam z tym problem. i ten cały wpis jest taką próbą samodzielnego poradzenia sobie z nim. Może coś mnie oświeci 😉

Mam nadzieję że tak się stanie, tym bardziej że Zaniczka opublikowała nowy wpis/post na swoim blogu, który zaczęłam czytać i mam coraz większa ochotę zapisać się do tego pseudo “klubu liżących się po futerkach” 😉 Całość wpisu :

http://zaniczka.pl/rozne/zwalczyc-epicka-indyferencje-napisac-cos-madrego-bloga/

Polecam 🙂 🙂 🙂

Wpis “właściwy” 🙂

Ponieważ ostatnio z mężem mieliśmy trochę więcej czasu dla siebie, postanowiliśmy popełnić kilka zdjęć.

W roli modelki – “mua” czyli młoda czterdziestka 😉

W roli fotografa – mężulo czyli “czterdziestokilkuletni”, wiecznie niezadowolony operator 😉

Na początek poszły zdjęcia na białej ścianie – bo to jedyne wolne miejsce w mieszkaniu które może służyć za względnie neutralne tło.

W roli głównej kolczyki wykonane z materiałów powszechnie znanych jako “wyrzuć to do śmieci” ,które użyłam po swojemu i po swojemu przyozdobiłam i połączyłam :

I nie mam zamiaru pisać o o ochronie środowiska itp. W czasie rozmów z ludźmi widzę że jest to temat akceptowany ale w ujęciu “osobistym” niezbyt istotny – niestety. Napisze natomiast po raz kolejny, znakomita większość moich kolczyków jest bardzo lekka i naprawdę przyciągająca uwagę. Czasem jest śmiesznie bo widzę, wracając metrem z pracy, że część kobiet i młodych dziewczyn zaczyna bardzo przyglądać się temu co mam w uszach (i nie nie chodzi o woskowinę 😉 , uszy mam czyste) – niestety niewiele z nich ma odwagę o cokolwiek spytać a mi jednak trochę głupio wyprzedzić rodzące się w jej głowie pytania i odpowiadać 🙂 Ale widać duże zainteresowanie, czasem zaskoczenie gdy rozpoznają z czego zrobione są kolczyki.

Read Comments

4 Comments

zaniczka
Reply
14/03/2017

Bardzo, ale to bardzo podoba mi się Twoja biżuteria i to w jaki sposób ja prezentujesz. Jest zaskakująca, ekspresyjna i oryginalna. Jedyne czego Ci potrzeba to promocji. 🙂
Pozdrawiam 🙂 – ta od kotów 🙂

Joanna
Reply
15/03/2017

Ja jedynie mogę podziękować za tak miły wpis. Faktem jest że nie umiem promowac siebie i swoich wyrobów (w tym bloga) ale dodatkowo funkcjonuję w środowisku które widocznie nie widzi potrzeby pomagania drugiej osobie. Nawet w postaci prostego wpisu który informuje że ktoś przeczytał i obejrzał to co zamieściłam. Tym bardziej wdzięczna jestem za twój (wpis)

Asia

Ryszard
Reply
27/08/2019

Asiu, piękne zdjęcia i wspaniałe ozdoby. Miałem nadzieję, że spotkamy się w Jabłończu na “Grzybkach” i wybiorę dla swojej żonki coś z Twoich kolekcji. Ona myśli, że tam wszyscy w kółko tylko o Pentaksach… 😉 Wasz przyjazd odwołany, jak widzę z wpisu na forum – może więc następnym razem? Podziwiam, pozdrawiam, Ryszard

Joanna
Reply
25/11/2019

Oj… bo tak wyszło jakoś ze nie bardzo mogliśmy pojechać.
Bardzo dziękuje za miłe słowa, tym bardziej ze coraz rzadziej ludziom chce sie cokolwiek napisać. Fejsbuk wszystko przejął.
Do następnego spotkania !!

Leave a comment